stat4u

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu, dlatego warto poświęcić nieco więcej uwagi planowaniu jego wykończenia – w końcu to tutaj spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia, je wspólne posiłki z rodziną oraz przyjmuje się gości przy różnego rodzaju okazjach. Zostawiając jednak na razie na boku dylematy związane z wyborem elementów dekoracyjnych oraz umeblowania, proponujemy przyjrzeć się nieco bliżej temu, co determinuje charakter salonu – chodzi, rzecz jasna, o podłogi i ściany oraz pewien bardzo istotny łączący je detal...

 

Siła detalu – eleganckie listwy przypodłogowe

 

O ile wybór koloru ścian i podłóg oraz materiałów, z jakich mają być wykonane, nie podlega zbytnio dyskusji, pozostaje bowiem sprawą gustu, o tyle przy wyborze listw przypodłogowych należy kierować się pewnymi kryteriami. Najmodniejszym ostatnimi czasy stylem, który na dobre zadomowił się już we wnętrzach naszych domów, jest minimalizm – jego surowość sprawia, że przestrzenie pomieszczeń zyskują na przestronności, co bezpośrednio przekłada się na komfort mieszkalny. Jeśli więc decydujemy się na zastosowanie tego stylu również w naszym salonie, należy zwrócić uwagę na to, jakich listew użyjemy do wykończenia podłóg. To bardzo ważne, ponieważ siła wystroju minimalistycznego tkwi w detalach, dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby listwy, z jednej strony, zbyt nachalnie nie rzucały się w oczy, z drugiej natomiast, stanowiły gustowny akcent oddający charakter mieszkania.

 

Połączenie elegancji z funkcjonalnością.

 

W stylu minimalistycznym niezwykle istotne jest to, że nie tylko odgrywa on rolę estetycznego waloru mieszkania, ale także stanowi o jego funkcjonalnej stronie, dlatego warto zainteresować się listwami maskującymi kable. Ten rodzaj listew to idealny przykład połączenia ze sobą elegancji z funkcjonalnością – wykonane z drewna lub anodowanego aluminium doskonale chronią biegnące nimi przewody, zapewniając im jednocześnie doskonałe krycie, dzięki czemu leżące na podłodze kable nie zakłócają gustownego charakteru salonu. Co więcej, elegancko wykończone listwy mogą stanowić atrakcyjny detal stylowo urządzonego pokoju.

 

Wykańczamy salon – na co zwrócić uwagę

05 lipca 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf