stat4u

Jednym z ostatnich elementów, o który dbamy, wykańczając wnętrze domu, są schody. Z początku mają one bowiem pełnić jedynie rolę przejścia pomiędzy poszczególnymi piętrami, po ukończeniu budowy mogą natomiast stać się niezwykle istotnym elementem dekoracyjnym podkreślającym charakter naszego domu. Istnieje całe mnóstwo rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować jeszcze na etapie projektu – schody proste, kręte, jedno-, dwuzabiegowe, klasyczne lub wiszące. Bez względu na to, na jakie się decydujemy, powinniśmy zadbać o odpowiednie ich wykończenie.

 

Solidne listwy – bezpieczeństwo i trwałość na lata

 

Jakkolwiek by było, wszystkie schody powinny być wykończone odpowiednio dobraną do nich listwą, która nie tylko pełnić może walor estetyczny, ale z pewnością wzmocni także poszczególne stopnie, chroniąc je przed niszczeniem, oraz zapewni bezpieczeństwo domownikom. Wykonane z anodowanego aluminium profile schodowe gwarantują zwiększenie żywotności ich krawędzi na poziomie niemal stu procent (trzeba jedynie wziąć poprawkę na upadające ciężkie przedmioty, które mogą uszkodzić nawet najmocniejsze listwy), natomiast wykorzystywanie elementu antypoślizgowego może wyeliminować lub znacząco zmniejszyć ryzyko upadku, co warto wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy w domu planują zamieszkać osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi. Dzięki zastosowaniu listw komfort mieszkalny domowników ulega znacznej poprawie, a gospodarz nie musi się martwić koniecznością przeprowadzania renowacji schodów przez kilka następnych dekad.

 

Na jakie listwy się zdecydować?

 

Co bardzo istotne, współczesny rynek oferuje wiele rozwiązań do wyboru, dlatego u dobrego producenta z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wspomnieć, jakie możliwości stoją przed chcącym zaopatrzyć swój dom w listwy schodowe. Ze względu na ich uniwersalne zastosowanie bardzo często wybierane są wspomniane już listwy z systemem antypoślizgowym, jednak pod względem bezpieczeństwa w niczym nie ustępują im ryflowane profile o charakterystycznej karbowanej powierzchni – pasują one do każdego rodzaju podłóg. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również listwy przystosowane do wykładzin, laminatów oraz paneli LVT, które prezentują się nieco inaczej. Wybór jest zatem uzależniony od indywidualnych preferencji kupującego.

Wykończenie schodów

19 lipca 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf