stat4u

We wcześniejszych artykułach pisaliśmy na temat tego, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru listew przypodłogowych. Sam wybór i zakup odpowiedniego rozwiązania to jednak nie wszystko, wszelkie cokoły i przejściówki należy jeszcze bowiem we właściwy sposób zamontować – tak, żeby mogły służyć nam jak najdłużej. Istnieje kilka skutecznych technik montażowych, dzięki którym na trwałe można zainstalować listwy przypodłogowe w swoim mieszkaniu. Wbrew pozorom nie trzeba wcale w tym celu stosować wiertarki oraz wkrętów, które słusznie mogą nam się kojarzyć z bałaganem – do skutecznego montażu listew wystarczy nam dobrej jakości obustronna taśma montażowa.

 

Wygoda na pierwszym miejscu

 

Zastosowanie taśmy montażowej to najbardziej wygodny ze wszystkich sposobów instalowania listew, nie wymaga on bowiem użycia żadnych innych środków ani poświęcania mu dużej ilości czasu. Dobrej jakości taśma działa błyskawicznie – wystarczy nakleić ją w odpowiednim miejscu u dołu ściany, we framudze drzwi lub okna, odczepić warstwę zabezpieczającą, a następnie przymocować listwę. Pamiętać przy tym należy o właściwym przygotowaniu klejonych powierzchni, które powinny być oczyszczone i suche. Cały proces jest bardzo prosty i przebiega niezwykle sprawnie, dlatego montaż listew tą metodą może przeprowadzić dosłownie każdy. Jedyną trudność może stanowić wybór odpowiedniego rozmiaru taśmy – w tym wypadku możemy jednak liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.

 

Uniwersalne zastosowanie taśm montażowych

 

Taśma do klejenia na sucho nie wymaga gruntowania i nadaje się do stosowania na dosłownie każdej, nawet chropowatej powierzchni – zarówno bezpośrednio na betonie, jak i malowanej ścianie, panelach czy ceramice. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii taśmy redukują drgania i kompensują przemieszczenia wynikające z różnicy rozszerzalności poszczególnych materiałów. Co więcej, nie tracą one swoich właściwości pod wpływem zmiany temperatur, dzięki czemu można je stosować również przy ogrzewaniu podłogowym, które w żaden sposób nie powinno pogorszyć jakości kleju. Dobrej jakości taśmy montażowe mogą służyć przez naprawdę długie lata.

Montowanie listew przypodłogowych

13 września 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf