stat4u

Prace wykończeniowe to obowiązkowa część każdego remontu. Z jednej strony widać już jego koniec, a z drugiej – wciąż jeszcze pozostało niemało rzeczy do zrobienia. Można tu wymienić m.in. wybór i montaż listew przypodłogowych. Wykorzystywane są przede wszystkim jako elementy maskujące nieestetyczne przerwy między ścianą a podłogą. Warto jednak wiedzieć, że dobrze dobrane listwy zauważanie zwiększają atrakcyjność pomieszczenia. Ich wielkość powinna być uwarunkowana od rozmiaru samej szczeliny, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zastosowali nieco większe cokoliki, o ile nie zburzy to estetyki pokoju. Jeśli natomiast chodzi o dostępne materiały, to w zdecydowanie największej liczbie przypadków mamy do czynienia z drewnem, PCV czy poliuretanem, niekiedy wykorzystuje się także aluminium.

 

Listwy przypodłogowe jako element dekoracji

 

To, że listwy przypodłogowe zasłaniają szczeliny dylatacyjne, nie jest ich jedyną funkcją, mają bowiem jeszcze ściśle dekoracyjne zastosowanie. Ich brak zostaje w zasadzie od razu zauważony przez osoby przekraczające próg pokoju, nic zatem dziwnego, że podczas prac wykończeniowych ich montaż jest obowiązkowy. W kwestii wyboru odpowiednich modeli mamy dzisiaj naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Wystarczy krótka wizyta w sklepie oferującym wyposażenie domu, aby przekonać się, jak bogaty asortyment proponuje współczesny rynek. Wszystko oczywiście zależy od naszych upodobań oraz stylu, w jakim urządzony został wyremontowany pokój.

 

Jakie listwy są obecnie najmodniejsze?

 

Nie da się ukryć, że wiele osób dzisiaj stawia na modne i nowoczesne rozwiązania w obszarze aranżacji wnętrz. Właśnie dlatego dobrze jest wiedzieć, co współczesne trendy podpowiadają nam w kwestii listew przypodłogowych. Jako że wciąż dominującą estetyką jest minimalizm (chociaż nierzadko jest on przełamywany jakimiś drobnymi elementami wybijającymi się poza założenia tego stylu), to wciąż największą popularnością cieszą się wysokie listwy z niewielkimi ozdobami. Zwykle maluje się je w odmiennym kolorze – tak, aby odróżniały się od ścian i podłogi. Dzięki zastosowaniu szerokiej listwy mamy okazję na stworzenie optycznego wrażenia powiększenia mieszkania, co nie jest bez znaczenia w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Listwy przypodłogowe – co musisz wiedzieć przed remontem?

16 sierpnia 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf