stat4u

Nie ma co się oszukiwać – nikt z nas nie lubi przeprowadzania remontów we własnym domu czy mieszkaniu. Wiąże się to najczęściej z czasowym wyłączeniem danego pomieszczenia z użytku, wszechobecnym bałaganem oraz niepotrzebnymi nerwami. O ile więc każdemu zależy na efektownym i solidnym rezultacie remontu, o tyle wszyscy najchętniej ominęliby sam proces upiększania, który wymaga dużego nakładu pracy i zastosowania szczególnych środków oraz narzędzi lub po prostu zatrudnienia ekipy remontowej, co z kolei przekłada się na podniesienie kosztów samego remontu. Na szczęście istnieją jednak rozwiązania, które z powodzeniem możemy stosować zupełnie samodzielnie – bez konieczności wykorzystywania specjalistycznego sprzętu i wynajmowania fachowców.

 

Zastosowanie maty obustronnie klejącej

 

Najbardziej wymagającą częścią każdego remontu jest z pewnością wymiana podłóg – choćby dlatego, że trzeba wówczas wynieść wszystkie meble z danego pomieszczenia. Wydawać by się też mogło, że każda zmiana tego typu wymaga zerwania starej i położenia nowej podłogi. Tymczasem wcale nie trzeba podejmować aż tak radykalnych kroków jak skuwanie kafelków czy demontaż paneli. Wystarczy zastosować obustronnie klejącą matę, która umożliwia położenie wykładziny bezpośrednio na powierzchni starej podłogi. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga usuwania resztek kleju w sytuacji, kiedy będziemy chcieli ponownie wprowadzić jakieś zmiany w wystroju wnętrza.

 

Błyskawiczna wymiana podłogi

 

W zależności od gatunku niektóre maty obustronnie klejące nadają się do kładzenia zarówno na odpowiednio przygotowanych w tym celu nawierzchniach, takich jak cementowe masy szpachlowe czy płyty wiórowe, jak i na parkiecie lub płytkach ceramicznych. Tego rodzaju maty umożliwiają montaż wykładzin dywanowych oraz cieszących się dużą popularnością płyt winylowych. Wystarczy równomiernie rozłożyć matę klejącą na podłodze i wyrównać jej powierzchnię specjalną packą korkową, by następnie móc położyć na niej wybrany materiał. To idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na błyskawicznym odświeżeniu wnętrza jakiegoś pomieszczenia przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów związanych z przeprowadzanym remontem.

 

Kiedy zależy nam na czasie

09 września 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf