stat4u

Każdy, kto kiedykolwiek przeprowadzał remont w pokoju, doskonale wie, jak nieestetycznie wyglądają tzw. przerwy (czy szczeliny) dylatacyjne. Mowa tu o charakterystycznych szparach pomiędzy ścianą a podłogą. Do ich maskowania służą listwy przypodłogowe, które możemy nabyć w najróżniejszych kolorach i stylach, jednak wybór na obecnym rynku jest tak duży, że trudno podjąć decyzję zakupową. Czym zatem powinniśmy się kierować podczas zakupów i na jakie cechy listew należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Podłoga – podstawowy punkt odniesienia

 

Wiele osób dobiera listwy w oparciu o to, jaką ma podłogę. Zwłaszcza jeśli jest ona wykonana z drewna. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem będzie zastosowanie dokładnie tego samego materiału do wykończeń przypodłogowych. Dzięki temu zauważalnie podniesiemy estetykę pokoju. W przypadku ciemnego drewna najskuteczniejszym wyjściem będzie wybór niskich profili. Na wyższe listwy powinniśmy decydować się wyłącznie wtedy, kiedy mamy podłogę z jasnego drewna. Co natomiast w przypadku ceramiki? Zwykle stosuje się cokoły wykonane z tego samego materiału to idealne rozwiązanie np. do łazienek. Wykończenie kuchennej posadzki możemy rozwiązać w podobny sposób, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasugerować się np. stolarką wewnętrzną, jaką posiadamy w pomieszczeniu.

 

Dopasuj listwy do stolarki wewnętrznej lub ścian

 

Jeśli nie chcemy kupować listew, które swoim materiałem lub kolorem nawiązują do podłogi, to dobrą pomocą podczas zakupów mogą okazać się same meble, jakie posiadamy w pomieszczeniu. Ich styl i barwa mogą nam zasugerować, jakie listwy będą pasowały najlepiej. Oczywiście uniwersalnym pomysłem będzie postawienie na klasyczną biel, która zawsze sprawdza się świetnie na tle praktycznie wszystkich mebli oraz ścian. Jeśli już mowa o tych ostatnich, to ich kolor jest kolejną wskazówką. W tym przypadku w zasadzie nie da się popełnić żadnego błędu, co więcej, zastosowanie podobnej barwy listew to bardzo eleganckie rozwiązanie, które za każdym razem podkreśla estetykę pokoju.

 

Sugerując się podłogą, meblami lub kolorami ścian jesteśmy w stanie wybrać naprawdę świetne rozwiązania, które nie tylko zamaskują nieeleganckie przerwy dylatacyjne, ale również doskonale podkreślą charakter pomieszczenia.

 

 

Dobór listew przypodłogowych – na co zwrócić uwagę?

02 sierpnia 2019

Copyright © 2018 Nowart Profile

Katalog Nowart Profile 2018 pdf